Druk offsetowy - tanio i profesjonalnie

Co to jest druk offsetowy ?

Jest to technika, w której wykorzystuje się matrycę, a także cylinder pokryty warstwą gumy. Jej działanie oparte jest na przenoszeniu farby na podłoże, a następnie odbicie jej przy pomocy cylindra. W technice tej ogromne znaczenie ma odpowiednie pokrycie farbą matrycy, ponieważ od tego zależy, w jaki sposób zostanie ona przeniesiona na cylinder i dalej na materiał przeznaczony do zadrukowania.

Jak widać, zastosowanie tej metody wymaga odpowiednich narzędzi oraz przygotowania, dzięki którym efekt ostateczny jest dużo trwalszy i ma lepszą jakość niż te otrzymywane innymi metodami.

Druk offsetowy zwany inaczej płaskim ma swoje początki w litografii i jest powszechnie wykorzystywany aż do dziś, ponieważ technika ta jest bardzo uniwersalna.

Zastosowanie druku?

Jeśli chcemy stworzyć jakąś grafikę przy pomocy druku offsetowego, konieczne jest stworzenie odpowiedniej formy. Dzięki temu, że jest ona bardzo uniwersalna, można bez obaw korzystać z niej przy umieszczaniu grafik na papierze różnego rodzaju.

Ogromne znaczenie ma również wybrany papier, który bez względu na rodzaj powinien być wysokiej jakości. Druk offsetowy znajdzie swoje zastosowanie przy realizacjach wielonakładowych. Tylko wtedy uda się zmniejszyć koszt wytworzenia odpowiedniej formy, a co za tym idzie sprawić, że taka realizacja będzie o wiele bardziej opłacalna.

W druku offsetowym można bez obaw korzystać z kolorów palety Pantone, a także CMYK, dzięki czemu powstające realizacje mogą być stworzone praktycznie w każdym odcieniu.

Warto zauważyć, że druk offsetowy doskonale nadaj się do tworzenia różnego rodzaju ulotek, wizytówek czy plakatów.

Najważniejsze zalety w druku offsetowym

Technika ta posiada wiele zalet, dzięki temu jest również tak popularna. Należą do nich między innymi:

  • 1. Dokładność: tworzone za pomocą druku offsetowego grafiki są niezwykle dokładne i umożliwiają odzwierciedlenie wszystkich, nawet najmniejszych elementów, co ma ogromne znaczenie.
  • 2. Opłacalność: tak jak zostało wspomniane wcześniej, technika ta jest opłacalna, jednak należy pamiętać, że dzieje się tak w przypadku bardzo dużej ilości nakładów. Technika ta nie będzie opłacalna w przypadku pojedynczych realizacji.
  • 3. Trwałość: grafika stworzona tą metodą, która została umieszczona na papierze może bez obaw zostać poddana uszlachetnieniu.
  • 4. Kolor: jak już wspomniano wcześniej, druk offsetowy pozwala na tworzenie realizacji w wielu różnych kolorach, a także na wielu różnych rodzajach papieru.

Jak działamy?

Naszym celem jest odpowiedź na potrzeby klientów, dlatego podczas składania zamówienia wymagamy podania podstawowych informacji. Należy do nich, między innymi rodzaj medium, na jakim nadruk zostanie umieszczony, a także rodzaj wzoru oraz ilość egzemplarzy. Takie rozpoznanie pozwala na odpowiednie dopasowanie techniki, tak aby była ona, jak najbardziej wydajna i opłacalna.

Wspólnie ustalamy także ostateczny wzór grafiki, która zostanie umieszczona na wskazanych przedmiotach. W ten sposób mamy gwarancję, że klienci dokładnie wiedzą jaką grafikę chcą umieścić na danej torbie, kalendarzu czy koszulce.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wizyty w naszym warszawskim biurze. Zatrudnieni specjaliści postarają się pomóc Ci rozwiązać dany problem.

Przemysłowa odmiana druku płaskiego, w której obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukowej na podłoże drukowe za pośrednictwem cylindra pośredniego, który jest pokryty obciągiem. Offset jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych technik druku.

Druk offsetowy druk arkuszowy – podłoże drukowe w postaci arkuszy, farby offsetowe o dużej lepkości utrwalane przez wsiąkanie i polimeryzację, a w przypadku farb UV i hybrydowych przez polimeryzację zainicjowaną nadfioletem.

 

Druk offsetowy realizujemy na KBA 74

KBA 75 PRO

max. pole zadruku 70×50 cm