Druk wielkoformatowy - rozmiar ma znaczenie

Czym byłaby reklama bez druku wielkoformatowego? Druk cyfrowy i offsetowy jak najbardziej spełniają swoje zadanie, ale tylko w granicy formatów dostępnych przy tych technologiach. Można by długo wymieniać te wszystkie rodzaje wizytówek, ulotek, katalogów, książek i różnych niestandardowych produktów, które można przygotować dzięki tym niezastąpionym metodom druku reklamowego. Jednak kiedy w grę wchodzi większy rozmiar prac, druk wielkoformatowy jest jedynym rozwiązaniem.

 Bazując na wieloletnim doświadczeniu, zarówno w kwestii materiałów, jak i odpowiedniego zastosowania technologii druku, nasza drukarnia z siedzibą w Warszawie może zaoferować Państwu wiele produktów w zakresie druku wielkoformatowego.

Dotyczy to rodzaju materiałów, technologii druku i wykończenia. Tak, aby, jak najlepiej dopasować konkretne zamówienie do specyficznych wymagań projektowych i technicznych. Często trudno wybrać to jedyne i właściwe rozwiązanie, dlatego jesteśmy zawsze do dyspozycji w kwestii pomocy przy wyborze rodzaju druku, jak i w przygotowaniu samego projektu. Bogate zaplecze produkcyjne pozwala nam przygotować produkt kompletny, z odpowiednim wykończeniem i gotowy do montażu.

Duże formaty prac i specyficzne materiały często sprawiają trudność przy samodzielnym montażu, zwłaszcza osobom niedoświadczonym przy tego typu pracach, tak więc i tutaj oferujemy swoją pomoc, doświadczonych ludzi i profesjonalne narzędzia.

Od strony czysto technicznej wykonujemy druki wielkoformatowe w dwóch technologiach: druk UV na Oce Colorado i druk solwentowy na maszynie Roland RE-640. Oba te sposoby druku uzupełniają się wzajemnie. Druk UV jest coraz bardziej popularny ze względu na swoją wyjątkową trwałość na warunki zewnętrze i mechaniczne oraz na szybkość druku i jakość kolorów.

Dzięki utrwalaniu farb specjalnymi lampami UV wydruki schodzą z maszyny suche i gotowe do dalszej obróbki, cięcia czy naklejania. To bardzo istotne w sytuacjach, gdy trzeba wydrukować dużo i szybko a do tego całkiem tanio. Druk solwentowy może i nie jest aż tak szybki, zwłaszcza na etapie schnięcia, ale za to lepiej przyjmuje np. laminowanie, foliowanie. Konstrukcja urządzeń pozwala również na druk na grubszych materiałach w rodzaju banera czy dwustronnego blockout'a, gdzie istnieje możliwość zadruku dwustronnego dzięki dodatkowej, środkowej warstwie nieprzepuszczającego światło materiału.

Bazą wyjściową dla wszelkiego rodzaju druków wielkoformatowych jest albo druk na papierze, albo na folii. O ile papier to głównie plakaty i tutaj wybór jest prosty albo papier 140g, albo standard, który polecamy, papier 200g, o tyle przy foliach jest większa różnorodność. Podstawowa folia monomeryczna występuje w wersji białej i przezroczystej, błysk i mat. Oprócz tego oferujemy folię białą z tzw. szarym klejem, dzięki któremu materiał oklejany folią nie prześwituje przez druk. To dość przydatne przy oklejaniu ciemnych i kolorowych powierzchni a sama naklejka jest w jasnych odcieniach.

Druk na folii monomerycznej pozwala na przygotowanie różnego rodzaju prac. Mogą to być małe naklejki wycinane ploterowo, naklejki dwustronne na witryny sklepowe lub płyty pcv o róznych grubościach, albo karton, oklejane folią jedno lub dwustronnie. Tak przygotowane sztywne elementy mogą być podstawą dla stoisk targowych, oferty promocyjnej w sklepie czy po prostu jako grafika wisząca na ścianie. Zastosowań jest bardzo dużo, a jeśli dodamy do tego możliwość wycinania po kształcie, foliowanie wzmacniające wytrzymałość, możliwości ogranicza tylko sam pomysł na reklamę.

Oprócz klasycznej folii monomerowej oferujemy w naszej drukarni folie specjalnego zastosowania, np. folię DOT ze specjalnie nanoszonym klejem umożliwiającym łatwe klejenie i zdejmowanie materiału, perforowaną folię One Way Vision do zastosowania na witryny, gdzie dzięki perforacji światło zewnętrzne nie jest całkowicie blokowane, a reklama wygląda na naklejoną na całej powierzchni. Stosując specjalne laminaty, możemy uzyskać naklejki podłogowe, bezpieczne w użytkowaniu i trwałe.

Inne rodzaje materiałów oprócz folii i papieru

Niesłabnącą popularnością cieszą się klasyczne banery reklamowe, drukowane na specjalnym materiale poliestrowym, Nie można zapomnieć również o półprzezroczystym materiale typu backlight, stosowanym do witryn ze specjalnym podświetleniem. Druk wykonany na podstawie konkretnych przygotowań pod ten materiał wygląda z powodu bardzo mocnego pokrycia kolorem na ciemny, ale podświetlony prezentuje mocne i soczyste barwy.

Nie można też zapomnieć o roll-upach. Druku na specjalnie dedykowanym do tego materiale, z szarym awersem blokującym światło, o strukturze niepozwalającej na zawijanie się krawędzi druku. Razem ze stelażami dobrej jakości roll-up jest idealny jako wytrzymała i mobilna forma reklamy. Jak widać, druk wielkoformatowy daje ogromne i zróżnicowane możliwości. Wszystkie te różnorodne materiały i technologie uzupełniają się wzajemnie.

Nasza drukarnia, proponując w swojej ofercie druk wielkoformatowy oraz druk cyfrowy i offsetowy jest w stanie zapewnić kompleksowe przygotowanie materiałów reklamowych, niezależnie od ich rodzaju, użytego materiału i nakładu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować tak niskie ceny, a co najważniejsze spójność kolorystyczną projektów niezależnie od nośnika.

Realizacja druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy UV wykonujemy w Warszawie na ulicy Prymasa Tysiąclecia 66 w drukarni Comers. Zapraszamy do szybkich wydruku w naszej małej drukarni. Niskie nakłady takie jak plakaty, etykiety, naklejki bądź ulotki drukujemy właściwie od ręki. Na większe nakłady od kilkuset sztuk trzeba poczekać kilka godzin bądź na następny dzień w zależności od obłożenia maszyn.

Możemy wykonać również bardzo szybką wycenę dla państwa. P. Proszę wysłać zapytanie na comers@comers.com.pl, a w odpowiedzi wyślemy szybką wycenę.

Nadruk UV jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne, zadrapania na wodę, słońce. Nasze farby są utrwalane światłem UV. W ostatnim etapie produkcji co najważniejsze nasza maszyna wykonuje bardzo dużo wydruków etykiet i naklejek dla branży spożywczej w bardzo krótkim terminie.